Zbójnicy będą mieć łatwiej

Red Bull Bieg Zbójników odbędzie się już w najbliższą sobotę w Białce Tatrzańskiej. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uczestnicy będą pokonywać trasę krótszą, niż pierwotnie zaplanowana.

Aura pogodowa znów stara się krzyżować plany miłośników sportów zimowych. Odwilż i ciepły wiatr, panujące w ostatnich dniach w Tatrach, uniemożliwiają przeprowadzenie zawodów Red Bull Bieg Zbójników na pełnej, 12 kilometrowej trasie. Dzięki zaangażowaniu Gospodarza – Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska – możliwe jest uruchomienie planu B i przygotowanie trasy podobnej do tej, na której rok temu mierzyli się biegacze. Trasa będzie krótsza i łatwiejsza niż zaplanowana, nie zabraknie jednak przygód i atrakcji. Zawodnicy wystartują o godz. 11:30 przy dolnej stacji kolejki nr VI (Pasieka Express). Dalej ponad 8 kilometrowy szlak będzie wiódł pod górę, przez trasy narciarskie i na szczyt Jankulakowskiego Wierchu. Pierwszy na szczycie zostanie zwycięzcą – zdobędzie trofea, wieczną chwałę oraz szansę reprezentowania naszego kraju na światowym finale Red Bull NordiX w Sztokholmie.

Po ukończonym biegu na uczestników czekać będzie gorąca strawa, napoje i ognisko. Rejestracja online na zawody prowadzona jest jeszcze tylko do 22 stycznia, do godz.:14:00. Do tego momentu opłata startowa wynosi 50 zł. Zapisy prowadzone będą także w biurze zawodów, wówczas opłata startowa to 70 zł. Na uczestników czekają pakiety startowe zawierające: pamiątkowy numer startowy, czip do pomiaru czasu, kupon na ciepły posiłek do zrealizowania po ukończeniu biegu, kanapka Wasa, puszka Red Bulla oraz oficjalne gadżety imprezy: naklejka i sportowa bandana.

W związku ze zmianą trasy zawodów, w sobotę Biuro Zawodów zlokalizowane będzie podobnie jak w ubiegłym roku – na szczycie Jankulakowskiego Wierchu. Biuro Zawodów będzie otwarte w sobotę od godz.: 8:00 – 10:00. Osoby przyjeżdżające wcześniej mogą odebrać pakiet startowy już w piątek w godz.: 14:00 – 20:00 w Hotelu Bania.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

Piątek 23.01.2015

14.00 – 20.00 odbiór pakietów startowych w biurze zawodów (Hotel Bania)

Sobota 24.01.2015

8.00 – 10.00 odbiór pakietów startowych w biurze zawodów (Jankulakowski Wierch)
11.00 odprawa dla zawodników (Janulakowski Wierch, przy biurze zawodów)
11.30 start zawodów (przy dolnej stacji kolejki nr VI – Pasieka Express)
14.00 zakończenie zawodów i zamknięcie trasy biegu
15.00 ogłoszenie oficjalnych wyników i ceremonia wręczenia nagród (okolice startu)

tekst i zdjęcia: materiały prasowe