Turbacz Cross Country Up Hill

W sobotę odbędzie się druga edycja Turbacz Cross Country Up Hill. Do pokonania klasykiem 11 km pod górę. Do pobicia czeka ustanowiony w zeszłym roku przez Jana Antolca rekord trasy.

Zawody odbędą się na jednej z najpiękniejszych i cieszących się dużą popularnością tras na Podhalu. Początek w Obidowej, meta przy schronisku na Turbaczu (zobacz opis trasy). Na śmiałków czeka w sumie 500 metrów przewyższenia, a w bonusie – zjazd tą samą drogą. „Dla zmęczonych nóg po wysiłku było to naprawdę spore wyzwanie, zwłaszcza że musiałem zdążyć na ostatni autobus. Chyba jeszcze nigdy nie drżały mi tak mięśnie podczas zjazdu, ale teraz już wiem, że na biegówkach przetrzymam wszystko” – opowiadał po pierwszej edycji Turbacz Cross Country uczestnik, który na zawody przyjechał specjalnie z Warszawy. W tym roku oprócz kategorii Open dla amatorów i PRO dla zawodników z licencją PZN, pojawi się osobna klasyfikacja dla par biegowych. Przy zapisach do czwartku opłata startowa to 60 zł, zaś pary płacą 50 zł od osoby (w dniu zawodów opłata wynosi odpowiednio 70 i 100 zł)

Spodziewamy się pond 200 uczestników, czyli dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. W Dolinie Lepietnicy i Obidowca zima trzyma mocno i w dniu zawodów będziemy mieli znakomite warunki narciarskie. Oprócz czysto sportowych emocji na uczestników wydarzenia i kibiców czeka wiele innych atrakcji i znakomita regionalna kuchnia” – zapewnia Wojciech Sularz pomysłodawca i współorganizator zawodów Turbacz Cross Country Up Hill i przypomina, że podczas trwania zawodów uczestnicy nie mają prawa posiadać elementów brandingowych marek konkurencyjnych wobec organizatora i partnerów wydarzenia.

W dniu zawodów odbędzie się też zakończenie tegorocznej edycji akcji „Bezpiecznie na nartach”. Będą zajęcia z zasad bezpieczeństwa na stoku, pierwszej pomocy w wypadkach narciarskich i konkursy dla najmłodszych. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z biegówkami i nie czują się jeszcze na siłach, by zmierzyć się z Turbaczem, mogą wypożyczyć narty i na polanie treningowej skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów.

Ambasadorami zawodów są olimpijczycy Jan Antolec i Maciej Staręga. Do tego pierwszego należy rekord trasy, który na mecie zameldował się po 43 minutach bez 1 sekundy.

Szczegółowe informacje na stronie www.turbacz-xc.pl

 

Zdjęcia: materiały organizatora