To już koniec Biegówek pod Tatrami

Postanowiliśmy zakończyć etap naszego życia, jakim były Biegówki pod Tatrami.  

Nie będziemy już aktualizować strony internetowej, dodawać nowych artykułów ani zdjęć. Nie mamy czasu, sił, pieniędzy ani motywacji, by dalej promować narciarstwo biegowe i backcountry na Podhalu. Najwyższa pora, by zadaniem tym wreszcie zajęły się wyspecjalizowane instytucje, jak to ma miejsce w regionach narciarskich z prawdziwego znaczenia.

Kochamy biegówki, a jeszcze bardziej narciarstwo backcountry. Dlatego nadal będziemy pisać o nartach do różnych mediów branżowych – przede wszystkim na portalu Nabiegowkach.pl, z którym współpracujemy od kilku lat.

Z decyzją tą zmagaliśmy się od ponad roku. Nie jest łatwo zamknąć stronę, którą tworzyliśmy od 2012 r. z pasji dla nart i miłości do Podhala. W którą włożyliśmy mnóstwo czasu, serca i pracy. Dzięki niej poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi.

Dlaczego jeszcze rezygnujemy?

Jako dziennikarze przez te 6 lat sporo jeździliśmy po Europie, spotykaliśmy się z osobami odpowiedzialnymi za promocję i przygotowanie tras czy z producentami sprzętu zimowego. Wszyscy jasno mówią to, co niemal wszyscy na Podhalu wypierają: zimy stają się coraz krótsze, mniej śnieżne i przenoszą się coraz wyżej. Aż nadto dobrze to widzimy. To trochę jak ze smogiem, o którym na Podhalu zaczęliśmy pisać jako jedni z pierwszych dawno, dawno temu, gdy nikt nie widział problemu. Jeśli dodać do tego brak planowania przestrzennego na Podhalu, a tym samym brak miejsc, gdzie można przygotować system tras z prawdziwego zdarzenia, nie widzimy sensu dłuższego promowania biegówek pod Tatrami.

Wciąż mocno kibicujemy Kościelisku, Obidowej i Nowemu Targowi – robicie naprawdę dobrą robotę. Oby zimy Wam sprzyjały.

Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy, że byliście z nami!

Łucja Łukaszczyk i Piotr Manowiecki

PS Co stanie się ze stroną? Nie wiemy. Przez rok zapewne będzie jeszcze istniała. Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany przejęciem strony, napiszcie swoje propozycje na adres lucja[at]biegowkipodtatrami.pl