Sztucznie śnieżona i oświetlona trasa biegowa w Nowym Targu

Od 19 grudnia do końca lutego będzie można biegać na trasie koło Stacji Narciarskiej „Długa Polana”.

Trasa nie jest długa – pętelka ma tylko 700 m – za to sztuczne śnieżenie daje jaką taką gwarancję śniegu. Dodatkowo oświetlenie po zmroku (od godz. 16:00 do 20:00) umożliwi bezpieczne bieganie na nartach bez czołówek. Na trasie, która powstała dzięki współpracy Urzędu Miasta Nowy Targ i Stacji Narciarskiej „Długa Polana”, zakładane są dwa równoległe tory do klasyka, jest też miejsce dla biegających łyżwą.

Pętelka znajduje się po prawej stronie stacji narciarskiej Długa Polana, między małym wyciągiem a parkingiem przy ul. Oleksówki. Można co prawda dojechać komunikacją miejską, ale linia nr 12 (rozkład jazdy), która zatrzymuje się tuż koło wejścia na trasę (przystanek Oleksówki Długa Polana), kursuje tylko od poniedziałku do piątku…

Pozostałe trasy w Nowym Targu

W Nowym Targu można biegać też na dwóch innych trasach, które docenią zwłaszcza początkujący. Pierwsza z nich rozpoczyna się na lotnisku i biegnie wokół rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem”. Pętla ma 15 km i to na niej co roku rozgrywane są największe na Podhalu zawody w narciarstwie biegowym. W tym sezonie Bieg Podhalański odbędzie się 4 lutego 2017 r. Druga trasa, to leżąca po sąsiedzku 5,5 km pętelka w „Borze Kombinackim” (zobacz opis tras)

A nieco dalej na północ, już w Gminie Nowy Targ na narciarzy biegowych czekają szlaki wiodące na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców (zobacz opis tras).

zdjęcie: Urząd Miasta Nowy Targ