Red Bull 400, czyli będzie bolało!

18 sierpnia prawie 700 osób zmierzy się z tym, co może się okazać „najcięższymi 400 m w ich życiu”. Stroma trasa, której nachylenie miejscami przewyższa 37 stopni wyciśnie siódme poty z najwytrwalszych i najbardziej wytrenowanych śmiałków.

Wśród chętych, by wdrapać się na sam szczyt Wielkiej Krokwi są m.in. Piotr Łobodziński – Mistrz Świata w bieganiu po schodach oraz Dominika Wiśniewska-Ulfik, która już kilkukrotnie stawała na podium Red Bull 400 za granicą, a także Agnieszka Wojciechowska – posiadaczka tytułu najtwardszego strażaka w Europie. Co ciekawe, zawody podobne do Red Bull 400 cieszą się sporą popularnością w tej grupie – niektórzy wystawiają także swoje drużyny. Swoją będą mieli i strażacy z Warszawy – wezmą udział w biegu sztafetowym na Wielką Krokiew.

Ostra walka nie tylko z przeciwnikami, ale także z przewyższeniem i stromizną to coś, co naprawdę warto zobaczyć. Wiedzą o tym już Adam Małysz oraz Joanna Jóźwik, którzy zapowiedzieli się w Zakopanem na najbliższą sobotę. Dla wszystkich kibiców przygotowywane są także dodatkowe atrakcje: każdy będzie mógł się sprawdzić na przeszkodach przygotowanych przez twórców słynnego Runmageddonu czy odwiedzić stoisko New Balance, Land Rovera czy Garmina. Czas będzie umilał też DJ Benito. 

Rozpoczęcie zawodów: sobota (18 sierpnia) o godz. 12.00.

Transmisja z finałów na redbull.pl/400 od godz. 16:00

tekst: materiały organizatora, foto: Daniel Vojtech / Red Bull 400