„Magia nart” – premiera książki

30 czerwca (czwartek) w Zakopanem odbędzie się premiera Magii nart autorstwa Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki XX wieku w Willi Okasza. 

Dwutomowa Magia nart to subiektywna historia narciarstwa, głównie tatrzańskiego. Razem z autorami zapraszamy na wycieczkę, a właściwie na wyrypę przez lata i góry: będziemy towarzyszyli Stanisławowi Barabaszowi w jego pierwszych próbach jazdy na dwóch deskach, wraz z narciarzami lwowskimi przemierzymy bezdroża Czarnohory. Dowiemy się, jakiego sprzętu w czasach początków używano, jak się ubierano, czym narty smarowano, aż wreszcie, jak sobie z narciarskiego rzemiosła i żywota żartowano i jak o nim pisano. Będziemy kibicowali Mariuszowi Zaruskiemu podczas jego legendarnego zjazdu z Kościelca oraz polskim zawodnikom, gdy rywalizowali na Wielkiej Krokwi, Kasprowym i na skoczniach i trasach za granicą. Wreszcie poznamy narciarskich mistrzów – tych pierwszych, przemierzających na nartach tatrzańskie bezdroża i wytrwale doskonalących swoją technikę, tych startujących głównie w zawodach krajowych, i tych, którzy rozsławili Polskę na świecie.

Spotkanie wokół książki rozpocznie się w 30 czerwca o godzinie 18:00 w przepięknie odrestaurowanej Galerii Sztuki XX wieku w Willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25, Zakopane). Oficjalna premiera Magii nart odbędzie się 7 lipca.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

Wydawca: Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Patroni medialni: Trójka – Program 3 Polskiego Radia, „Gazeta Krakowska”, „n.p.m.”, skionline.pl, „Enter the ROOM”, „Ski Magazyn”, „Poznaj Świat”, „Taternik”, Biegówki pod Tatrami

Zaproszenie_Magia_Nart_WWW