tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcie: Piotr Manowiecki, opublikowano: 10 lutego 2015

Jak najlepiej spędzić walentynki? Oczywiście na biegówkach! W sobotę, 14 lutego Kościelisko zaprasza na Walentynkowy Bieg Narciarski Parami.

Korzyści z takiego startu dla każdej pary są wielorakie. Serce szybciej zabije – co wyjdzie na dobre parom, u których uczucie nieco przygasło. Policzki się zaróżowią i naprężą muskuły – co niewątpliwie dodaje uroku każdemu i każdej. Wreszcie każda z par będzie musiała spędzić razem trochę czasu, obmyślając taktykę biegu i przygotowując narty do startu. A biec można tylko parami i to przez cały czas. Warunkiem sklasyfikowania jest wspólne przekroczenie linii mety. Jak pięknie piszą organizatorzy: podczas biegu para powinna wzajemnie się wspierać i motywować. Regulamin nie przewiduje zamiany partnerów w czasie biegu.

Dystans to 4 km, czyli dadzą radę nawet ci, którzy i w miłości i na biegówkach są początkujący. Start interwałowy (parami) co 30 s. Technika biegu: klasyczna. Ciekawy będzie system punktacji. Wynik końcowy to czas pary na mecie, od którego zostanie odliczona suma lat obojga zawodników (1 rok=1sekunda). Kto wie, może dla niektórych będzie to motywacja, by wyznać wybrance uczucie i zdobyć partnerkę do biegu.

Informacje praktyczne

Data: 14 lutego 2015 r.
Trasa: Kościelisko-Chotarz (zobacz opis trasy)
Godzina startu: 12:00
Zapisy: Zgłoszenia na bieg przyjmowane są w sobotę, 14 lutego, od godz. 10:00 do 11:30 w biurze zawodów przy ul.Nędzy-Kubińca 281.
Opłata startowa: 30 zł od pary. Opłatę należy dokonać przy odbiorze numeru startowego gotówką w biurze zawodów.
Nagrody: Puchar dla zwycięskiej pary. Każda para, która ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek. Wśród wszystkich startujących rozlosowane zostaną nagrody.
Regulamin zawodów: zobacz
Szczegółowe informacje:  Kościelisko dla biegaczy

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
Partnerzy: Stowarzyszenie WARTKO – Inkubator Inicjatyw, Tatrzański Związek Narciarski, Blog Lady Kitchen

plakatwalentynki

  • Data: 14 lutego 2015 r., godz. 12:00
  • Miejsce: Kościelisko-Chotarz
  • Opłata: 30 zł
  • Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
  • Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy