tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcie: Anna Filipczak/www.pensjonattatry.pl, opublikowano: 7 grudnia 2016 r.

Już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia odbędzie się po IV Puchar Kościeliska, tradycyjnie rozpoczynający sezon biegówkowej rywalizacji na Podhalu. W tym roku czekają na Was niepowtarzalne nagrody. 

Ręcznie wykonany zestaw ceramiki, oprawiony w drewniane ramy obraz na szkle zakopiańskiego artysty Krzysztofa Karska czy zielona, paradna chusta góralska z frędzlami, która doda szyku każdej kreacji – to niektóre z nagród, które rozlosowane zostaną wśród startujących w zawodach. Bibliofilów ucieszy zapewne najnowsze wydanie twórczości kościeliszczańskiego poety Stanisława Nędzy-Kubińca, a spoglądających tęsknym okiem na kolejki do wyciągów i ciężkie buty zjazdowe – komplet karnetów. Będą też oczywiście typowo biegówkowe nagrody.

Zawody odbędą się na trasach biegowych na polanie Chotarz w Kościelisku (opis tras), z pięknym widokiem na niewzruszony Giewont z przyległościami, jak nieco z przekąsem pisał Witold Gombrowicz. Tradycyjnie kobiety rywalizować będą stylem klasycznym na dystansie 5 km, zaś mężczyźni na 10 km. Start będzie wspólny, bo to i lepsza zabawa i większa widowiskowość. Warunki śniegowe mamy w tym roku wyjątkowo dobre, dlatego planujemy przygotować jedną pięciokilometrową pętlę – mówi Maria Nędza ze Stowarzyszenia Kościelisko dla Biegaczy. Choć najnowsze prognozy pogody straszą ociepleniem, organizatorzy zapewniają, że zawody się odbędą. W najgorszym wypadku skrócimy pętlę albo przeniesiemy zawody na sąsiednie trasy ośrodka biathlonowego w Kirach (opis tras) – wyjaśnia Maria Nędza.

W tym roku na startujących czeka w pakiecie startowym m.in. błękitna czapeczka biegówkowa ze śnieżynkami oraz energetyczna przekąska. Radzimy pospieszyć się z zapisami, bo na liście startowej widnieje już 120 nazwisk. Na razie pewne podium mają uczestniczki w kategorii 18-29 lat oraz 60-69.

16026594961_eec8a498f5_k

Informacje praktyczne

Data: 11 grudnia 2016 r.
TrasaKościelisko-Chotarz
Godzina startu: 13:00
Limit uczestników: 200 osób
Zapisy: on-line oraz 10 grudnia (sobota) w godzinach 16:00-19:00 i 12 grudnia (niedziela) od godziny 10:00 do 12:30 w Biurze zawodów przy ul.Nedzy-Kubińca obok numeru 281 w Kościelisku
Opłata startowa: 60 zł (opłata pobierana w gotówce podczas zapisów). Zawodnicy otrzymują pakiet startowy, bon na ciepły posiłek oraz pamiątkowy medal.
Nagrody: Puchary dla pierwszych trzech miejsc w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Puchar dla najszybszego zawodnika i zawodniczki w kategorii open. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody.
Regulamin zawodów: zobacz

Szczegółowe informacje na stronie www.turystykakoscielisko.pl oraz na facebookowym profilu Kościelisko dla biegaczy

Biegówki pod Tatrami objęły zawody patronatem medialnym

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
Partnerzy: Gmina Kościelisko, Polski Związek Narciarski
Patronat: Wójt Gminy Kościelisko

  • Data: 11 grudnia 2016 r., godz. 13:00
  • Miejsce: Kościelisko-Chotarz
  • Opłata: 60 zł
  • Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
  • Szczegółowe informacje: http://www.turystykakoscielisko.pl