tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcie: Anna Filipczak/www.pensjonattatry.pl, opublikowano: 11 grudnia 2017 r.

Już w najbliższą niedzielę, 17 grudnia w Kościelisku odbędą się zawody, tradycyjnie rozpoczynające sezon biegówkowej rywalizacji na Podhalu.

UWAGA: Zmiana miejsca i czasu rozpoczęcia zawodów

Ze względu na trudne warunki śniegowe na trasach na Chotarzu, Puchar Kościeliska odbędzie się na Polanie Zokówka na północnym stoku Butorowego Wierchu. Start pół godziny późnej, o 11:30.

Zawody, zaliczane do Pucharu Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich, odbędą się na trasach biegowych na polanie Chotarz w Kościelisku (opis tras). Tradycyjnie kobiety rywalizować będą stylem klasycznym na dystansie 5 km, zaś mężczyźni na 10 km. W tym roku wśród licznych nagród znajdą się m.in. wyjątkowe prace podhalańskich artystów i rzemieślników, zaś w pakiecie startowym – skarpety biegowe z pucharową śnieżynką.

Choć zawody odbędą się w niedzielę, organizatorzy zapraszają do Kościeliska już od piątku. Tego dnia wieczorem w Domu Ludowym odbędzie się koncert zespołu Henry David’s Gun, w sobotę oficjalnie ruszy stacja narciarska Witów Ski i wyciągi na Polanie Biały Potok. Wszystkim startującym odradzamy jednak sobotnie szusy na wyciągu, bo – o czym najlepiej świadczą statystyki na chirurgii urazowej zakopiańskiego szpitalu – narty zjazdowe są zdecydowanie mniej bezpieczne od biegówek. Od piątku do niedzieli w Domu Ludowym odbywać się będzie kiermasz bożonarodzeniowy.

Informacje praktyczne

Data: 17 grudnia 2017 r.
TrasaKościelisko-Chotarz
Godzina startu: 11:00
Limit uczestników: 200 osób
Zapisy: do 15 grudnia on-line oraz 16 grudnia (sobota) w godzinach 17:00-19:00 i 17 grudnia (niedziela) od godziny 9:00 do 10:30 w Biurze zawodów (Dom Ludowy w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca 229)
Opłata startowa: 60 zł przy zapisach on-line lub 70 zł (opłata pobierana w gotówce podczas zapisów). Zawodnicy otrzymują pakiet startowy, bon na ciepły posiłek oraz pamiątkowy medal.
Nagrody: Puchary dla pierwszych trzech miejsc w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Puchar dla najszybszego zawodnika i zawodniczki w kategorii open. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody.
Regulamin zawodów: zobacz

Szczegółowe informacje na stronie www.turystykakoscielisko.pl oraz na facebookowym profilu Kościelisko dla biegaczy

Biegówki pod Tatrami objęły zawody patronatem medialnym.

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
Partnerzy: Gmina Kościelisko, Polski Związek Narciarski
Patronat: Wójt Gminy Kościelisko

  • Data: 17 grudnia 2017 r., godz. 11:00
  • Miejsce: Kościelisko-Chotarz
  • Opłata: 60 lub 70 zł
  • Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
  • Szczegółowe informacje: http://www.turystykakoscielisko.pl