tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcie: materiały prasowe, opublikowano: 31 stycznia 2018 r.

W niedzielę, 4 lutego, odbędą się pierwsze zawody na trasie w Chochołowie. Nagrody ucieszą zapewne wszystkich, którzy lubią się pluskać.

Choć zawody noszą dumną nazwę o „Puchar Chochołowskiego LOT-u” (Lokalnej Organizacji Turystycznej), będą to właściwie minizawody, bo na minitrasie (1,6 km) i minidystansie. Dorośli (z wyjątkiem najstarszej kategorii wiekowej) będą mieli do pokonania 3,2 km stylem klasycznym, czyli dwukrotne okrążenie całej trasy. Szykują się nam zatem albo bardzo rekreacyjne albo sprinterskie zawody.

Wszyscy uczestnicy otrzymają 10% zniżki na wstęp na baseny termalne w dniu zawodów, zaś zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii wiekowych – dwuosobowe zaproszenie do Term Chochołowskich. Dla najszybszych w każdej kategorii przewidziane są też puchary chochołowskiego LOT-u, o ile… LOT ich nie zapomni, tak jak zapomniał poinformować o zawodach na swojej stronie www.chocholowskilot.eu (a to właśnie tu miał znajdować się komplet informacji oraz ewentualny komunikat o odwołaniu lub zmianie terminu/miejsca zawodów w przypadku złych warunków pogodowych. Miejmy jednak nadzieję, że – dzięki sztucznemu śnieżeniu – zawody się odbędą.)

Informacje praktyczne

Data: 4 lutego 2018 r.
Trasa: obok Term Chochołowskich
Godzina startu: 10:00
Zapisy: do 3 lutego 2018 r. w sklepie online lub w biurze obsługi klienta Chochołowskich Term. W dniu zawodów do godz. 9:45 przy wypożyczalni.
Opłata startowa: 25 zł 
Nagrody: puchar za 1 miejsce w każdej kategorii, dwuosobowa wejściówka na termy dla trzech najszybszych zawodników w każdej kategorii
Regulamin zawodów: zobacz

Organizatorzy: Lokalna Organizacja Turystyczna „Chochołowski”, Chochołowskie Termy

  • Data: 4 lutego 2018 r., godz: 10:00
  • Miejsce: Chochołów
  • Opłata: 25 zł
  • Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna "Chochołowski", Chochołowskie Termy