tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcia: Urząd Miasta Nowy Targ, opublikowano: 19 stycznia 2015 r.

7 lutego 2015 r. (sobota) odbędzie się VIII Bieg Podhalański. Rozgrywane na trasach biegowych w Nowym Targu zawody są po Biegu Piastów największą w Polsce imprezą masową dla miłośników biegówek.

Zawodnicy i amatorzy rywalizować będą techniką klasyczną na trzech dystansach: 5 km, 15 km lub 30 km. Na niespełna trzy tygodnie przed biegiem zapisanych jest już ponad 240 uczestników z Polski, Słowacji, Czech i Austrii. Są wśród nich – jak można wyczytać na liście startowej – triathloniści, miłośnicy biegówek, amatorzy biegania. Jeden z zapisanych ma za sobą trzydzieści cztery starty w Biegu Piastów, ktoś inny startował w każdym Biegu Podhalańskim. Jeśli któraś z pań szuka wśród narciarzy biegowych drugiej połówki, amator z Krakowa zachwala Jestem Fajny. Uczestnik ze Słowacji zapisał z kolei piękne przesłanie: Bežci všetkých krajin spojme sa. Najciekawsza jest jednak informacja przy zgłoszeniu pewnego uczestnika z Głowienki: Bardzo lubię ziemniaki z kapustą, a drugim miejscu lody i kakao. Ciekawe, czy taki posiłek pozwoli zawalczyć o podium na dystansie 15 km, który wliczany jest do Pucharu Polski Amatorów PZN oraz Pucharu Podhala Amatorów w Biegach Narciarskich. Nowością w tym roku będzie nagradzanie w kategorii open nie trzech, a sześciu najszybszych zawodników i zawodniczek.

baner_bieg

Informacje praktyczne

Data: 7 lutego 2015 r.
Trasa: Nowy Targ – trasy biegowe na lotnisku i wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem (zobacz opis tras)
Godzina startu: 11:00 (30 km), 11:10 (15 km), 11:20 (5 km)
Zapisy: do 5 lutego 2015 r. zgłoszenia należy składać poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. 6 lutego (piątek) zgłoszenia osobiście w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 11:00 do 18:00. W dniu zawodów, 7 lutego (niedziela) zapisać można się od godz. 8:00 do 10:00.
Opłata startowa: 30 zł osoby dorosłe oraz 10 zł dzieci i młodzież do 18 roku życia (1997 r.) – zgłoszenie do dnia 31 stycznia 2015 r.; 50 zł osoby dorosłe oraz 20 zł dzieci i młodzież d0 18 roku życia (1997 r.) – zgłoszenie od 1 do 7 lutego 2015 r. Opłatę należy dokonać przy odbiorze numeru startowego, gotówką w biurze zawodów. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, upominek z logo biegu, posiłki i napoje regeneracyjne na trasie, ciepły posiłek na mecie.
Nagrody: nagrody finansowe za 1 miejsce na dystansie 15 km i 30 km. Nagrody rzeczowe za miejsca 1-6 na dystansach 5 km, 15 km i 30 km.
Mapka i profil trasy: zobacz
Regulamin zawodów: zobacz
Szczegółowe informacje: www.bieg.nowytarg.pl

Biegówki pod Tatrami objęły zawody patronatem medialnym

Organizatorzy: Urząd Miasta Nowy Targ, Tatrzański Związek Narciarski, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Biały Dunajec, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Urząd Gminy Czarny Dunajec

  • Data: 7 lutego 2015 r., godz. 11:00
  • Miejsce: Nowy Targ: trasy na lotnisku i wokół rezerwatu Bór na Czerwonem
  • Opłata: 30-50 zł
  • Organizator: Urząd Miasta w Nowym Targu
  • Szczegółowe informacje: http://www.bieg.nowytarg.pl/