Pięć biegów w jeden weekend

Od przybytku głowa nie boli. Gdy jednak jednego dnia w bliskim sąsiedztwie rozgrywane są aż trzy biegi narciarskie, można mieć problem, co wybrać.

Pod Tatrami mamy piękną zimę. Nic dziwnego, że wykorzystują to organizatorzy pięciu biegów, które odbędą się w najbliższy weekend. Szkoda tylko, że wcześniej nie uzgodnili między sobą niekolidujących terminów.

Na rozgrzewkę

W sobotę, 7 marca w Chochołowie odbędzie się VII Bieg im. Kurierów Tatrzańskich, zaliczany do Puchara Podhala Amatorów w Biegach Narciarskich. Do pokonania, w zależności od grupy wiekowej, będzie od 500 m do 4 km. Start o godz. 10:00.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Pod górę

W sobotę wieczorem odbędzie się z kolei najkrótszy, ale też najbardziej wymagający ze wszystkich biegów. Narciarze biegowi, skiturowcy i biegacze w zawodach 3 mile Szymoszkowej po raz drugi będą rywalizować o to, kto z nich najszybciej pokona 265 m przewyższenia na 1,4 km trasie. Start o godz. 18:00.
Przypomnijmy, że w 2014 roku najszybciej na mecie zameldowali się biegnący na nogach Marcin Świerc i Magdalena Kozielska. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z tego pasjonującego wyścigu.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Duathlon

W niedzielę, 8 marca na Zachodnich trasach biegowych pod Skocznią odbędzie się pierwszy Zakopiański Duathlon Zimowy. Startujący będą musieli najpierw pokonać 5 km na biegówkach, a następnie 5 km na nogach w biegu przełajowym. Start o godz. 10:00.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Inni kurierzy

Pół godziny po rozpoczęciu rywalizacji w Zakopanem, w Zębie wystartuje kolejny bieg o nieco tajemniczej, lecz malowniczej nazwie Zawody Biegowe Kurierów Podhalańskich Słowa Bożego. Panie zmagać się będą na dystansie 8 km, zaś na panów czeka do pokonania 15 km. Start o godz: 10:30

Szczegółowe informacje na plakacie.

Integracja bez rywalizacji

Wszyscy ci, którzy nie chcą zmagać się z czasem, mogą w niedzielę wziąć udział w odbywającym się po raz szósty integracyjnym biegu narciarskim Szlak bez granic. Do pokonania będzie 16 km ze słowackich Oravic do Witowa. Początek o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.