Ogólnopolskie szkolenie nordic walking w Kościelisku

Chcesz poznać tajniki marszu z oponą lub zostać instruktorem nordic walking? W sobotę, 16 lipca, odbędzie się w Kościelisku ogólnopolskie szkolenie dla instruktorów, sędziów i trenerów nordic walking, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. 

W programie zaplanowano 20 paneli szkoleniowych. Od rana od obiadu w Domu Ludowym Związku Podhalan w Kościelisku odbędzie się cykl krótkich wykładów teoretycznych, prowadzonych przez trenerów i koordynatorów PSNW. Po południu zaś zajęcia praktyczne w terenie, podczas których uczestnicy poznają m.in. elementy Power Walking, Speed Walking czy Aqua Nordic Walking. Kandydat na instruktora w ciągu jednego  intensywnego dnia szkoleń dostaje od nas fundamenty wiedzy i umiejętności. Co ważne, później dajemy mu możliwość doszkalania się, często bezpłatną – wyjaśnia Paulina Ruta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Dla instruktorów, sędziów i trenerów PSNW szkolenie w Kościelisku będzie właśnie taką bezpłatną możliwością doszkolenia i wzbogacenia warsztatu.

Opona dla wszystkich

Dzień wcześniej, w piątek 15 lipca, dla wszystkich chętnych przygotowano pokazowy trening Black Ring, czyli kształtowanie siły i wytrzymałości przy zastosowaniu kijów i opony. Zaplanowany został także rekreacyjny marsz nordic walking razem z instruktorami na Przysłop Miętusi. Jest to świetna propozycja zwłaszcza dla uczestników niedzielnych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Mobilizujemy Kościelisko! Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy przyjadą na niedzielne zawody, by zobaczyli, na czym polega trening z oponą, który bardzo często stosujemy, i który daje świetne efekty. Na integracyjnej wycieczce pokażemy z kolei różne techniki marszu nordic walking – zachęca Paulina Ruta.

Informacje praktyczne

Data: 16 lipca 2016 r., od 9:30 do 16:30
Miejsce: Dom Ludowy Związku Podhalan w Kościelisku (Chotarz 453)
Koszt: kandydaci na instruktorów lub sędziów nordic walking PSNW – 400 zł; kandydaci na trenerów nordic walking PNSW – 700 zł. Instruktorzy, sędziowie i trenerzy PSNW – bezpłatnie.
Zapisy: pod numerem telefonu 668 005 085, mailowo prezespsnw@gmail.com lub poprzez stronę internetową www.psnw.pl
Szczegółowy program: zobacz

Zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking