Nowa trasa biegowa w Nowym Targu

Na Podhalu zapanowała tej zimy moda na trasy na stadionach sportowych. Po Waksmundzie, sztucznie śnieżoną i oświetloną po zmroku trasę biegową uruchomiono w Nowym Tragu. 

Trasa, jak na stadion przystało, ma długość 400 m. Choć, jak mówi Mateusz Zamojski z nowotarskiego urzędu miasta, będzie systematycznie wydłużana i urozmaicona o śnieżne „górki”, co pozwoli przełamać stadionową płaskość. Najpierw jednak muszą wrócić mrozy, bez których armatka firmy Supersnow nie jest w stanie wyprodukować śniegu. Na razie przygotowane są tory do biegania stylem klasycznym, miłośnicy łyżwy muszą poczekać na dośnieżenie trasy.

 

Trasa mieści się obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu przy ul. Parkowej 14, gdzie trenuje m.in. lokalny klub hokejowy. Czynna jest od 8:00 do 21:00. Jest to pierwsze miejsce na Podhalu, gdzie biegacze narciarscy mogą korzystać z szatni zlokalizowanej tuż przy trasie. Przed wybraniem się na biegówki – ze względu na bardzo duży problem miasta Nowy Targ ze smogiem – warto sprawdzić wskazania znajdującej się nieopodal stacji monitorującej jakość powietrza. Uwaga: dopuszczalna norma stężeń pyłów zawieszonych PM10 to 50 µg/m3, przy wskazaniach powyżej 100 µg/m3 lepiej nie wychodzić z domu.

zdjęcie: Urząd Miasta Nowy Targ