Nocna Ścigacka: do trzech razy sztuka

Nie udało się w styczniu, uda się na koniec ferii. W sobotę, 28 lutego odbędzie się w Białce Tatrzańskiej Nocna Ścigacka.

Dystans pozostaje bez zmian: 10 km stylem klasycznym. Zmienia się za to godzina. Start zaplanowany został na 17:00, czyli godzinę później niż w pierwszym terminie. Wszystko po to, by zawodnicy mogli rywalizować po zmroku przy sztucznym oświetleniu. Jak zapewniają organizatorzy warunki na trasie Kotelnica Białczańska-Jankulakowski Wierch są bardzo dobre. Mamy 30-50 cm ubitego przez ratraki śniegu. Słoneczna pogoda nam nie straszna. Jeśli tylko nie będzie mocnych opadów deszczu, z tras korzystać będzie można do końca marca – mówi Paweł Nowobilski z Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

W Nocnej Ścigacce mogą wystartować zarówno zawodnicy, jak i amatorzy. Ci ostatni rywalizować będą dodatkowo o punkty do klasyfikacji Narciarskiego Pucharu Podhala Amatorów. Nagrodzeni zostaną najszybsi w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. Warto zauważyć, że będzie to niepowtarzalna okazja, by o podium zawalczyli ci, którzy w innych biegach nie mogą równać się z byłymi zawodnikami. Zawody odbędą się wtedy, gdy większość pewnych pretendentów do zwycięstwa będzie rywalizowała w Biegu Piastów.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na stronie: www.nocnascigacka.pl

Link do zapisów: tutaj