Na nartach pobiegamy też w Waksmundzie

Od dzisiaj czynna jest sztucznie naśnieżona i oświetlona po zmroku trasa biegowa na stadionie w Waksmundzie.

Trasa powstała na stadionie sportowym Klubu Sportowego Huragan w Waksmundzie przy ul. Sportowej. Na 400 metrach założone są dwa tory do klasyka, jest też miejsce dla biegających łyżwą. Zimowy stadion ma służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Nowy Targ, które w ramach gminnego programu narciarstwa biegowego uczą się biegać na nartach. W godzinach popołudniowych i wieczorem, gdy skończą się już zajęcia sportowe dla – miejmy nadzieję – przyszłych olimpijczyków, trasa będzie otwarta dla wszystkich miłośników biegówek.

Chciałoby się rzec, że trasy biegowe rosną nam jak grzyby po deszczu. Gorzej wygląda ich coroczne funkcjonowanie. Miejmy jednak nadzieję, że w Gminie Nowy Targ, od kilku lat mocno zaangażowanej w narciarstwo biegowe (to na jej terenie działa niezwykle popularna i wyjątkowo śnieżna trasa z Obidowej na Turbacz), ta mała traska będzie świecić przykładem. W końcu samego zastępcę wójta można często spotkać na biegówkach

 

Trasa powstała z inicjatywy LKS Huragan Waksmund, a jej powstanie wsparła Gmina Nowy Trag, pomogli także partnerzy: Stacja Narciarska Długa Polana i Supersnow.

zdjęcie: Gmina Nowy Targ