Kochamy biegówki i chcemy tą miłością zarazić innych. Jako Biegówki pod Tatrami zachęcamy ludzi do rekreacyjnego biegania na nartach. Dalecy jesteśmy od sportowej rywalizacji, przede wszystkim liczy się dla nas dobra zabawa w dobrym towarzystwie. Mamy nadzieję, że wspólne imprezy, opisy naszych wycieczek czy artykuły z poradami będą dla Was inspiracją i zachętą, by w pełni wykorzystać piękno zimy.

Łucja Łukaszczyk – najchętniej spędzałaby całe dnie biegając (najlepiej pod górę), czytając i pisząc wszystko od poezji po informacje prasowe. Stale współpracuje z miesięcznikiem „Bieganie” oraz portalem nabiegowkach.pl Nie tylko o biegówkach pisała m.in. w „Podróżach”, „Werandzie Weekend”, „SKI Magazynie”, „Kurierze Kolejowym”, „Tygodniku Podhalańskim” czy na portalu skipol.pl Jest recenzentką w kilku dużych wydawnictwach, liznęła pracy w agencji PR i reklamy. Dokazywała piórem w Towarzystwie Narciarskim „Biegówki”, a gdy warszawskie wieżowce zupełnie przestały przypominać góry, wróciła do rodzimej wioski pod Tatrami (dociekliwi mogą po nazwisku zgadnąć której). Gdy jako małą dziewczynkę tata brał ją na biegówki, zarzekała się, że nie będzie biegać i ze strachu siadała na zadku przed każdym zjazdem. Ma za sobą znakomite starty w Biegu Piastów, tragiczny w Tartu Maratonie, a po Jizerskiej 50 marzy jej się zaatakowanie 90 km w Biegu Wazów. Kocha też backcountry i przygotowuje do pokochania nartorolek.

Piotr Manowiecki – najchętniej na biegówki jeździłby koleją, fotografując krajobraz bez reklam i czytając Karela Čapka w oryginale. Jest specjalistycznym tłumaczem języka czeskiego (transport), pilotem wycieczek, instruktorem narciarstwa biegowego. Pisze na portalu nabiegowkach.pl oraz w „SKI Magazynie”. Jego zdjęcia – oprócz wymienionych już mediów – pojawiły się w „Bieganiu”, „Tygodniku Podhalańskim” oraz w „Górach”. Ma za sobą świetne starty w Biegu Piastów, przyzwoity w Tartu Maratonie i fatalny w Jizerskiej 50. Przed paru laty pokochał backcountry, opracował dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego koncepcję wytyczenia tras narciarstwa backcountry w Małopolsce. Zanim przeniósł się na Podhale, był współtwórcą Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki”, w ramach którego organizował rajdy historyczne po Puszczy Kampinoskiej oraz biegówkowe wyjazdy do Estonii, Czech, w Beskid Niski, na Białoruś oraz na Słowację i Podhale. Działa w stowarzyszeniu Miasto Moje a w Nim, które stara się doprowadzić do uporządkowania reklamy zewnętrznej w Polsce. Jego najnowszy projekt Pociąg-autobus-góry ma na celu przekonanie opinii publicznej oraz osób decyzyjnych o korzyściach ze stworzenia szybkiego połączenia kolejowego w góry.

pie_8483