tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcie: archiwum organizatora, opublikowano: 8 lutego 2018 r.

11 lutego (niedziela) odbędzie się w Kościelisku Walentynkowy Bieg Narciarski Parami.To jedyna okazja – dla niesformalizowanych związków – by sprawdzić, czy druga połówka na pewno podziela naszą biegówkową pasję.

Na zakochanych i odkochanych czeka czterokilometrowa trasa. Niby niewiele, ale trzeba ją przebiec w parze razem, a przynajmniej wystartować wspólnie i narta w nartę przekroczyć linię mety. Warto pamiętać o tym, że o ostatecznym wyniku decyduje czas pary na mecie, od którego odejmowana jest suma lat obydwu zawodników (1 rok = 1 sekunda). Nawet jeśli mężczyzna jest głową rodziny, w zawodach zazwyczaj kobieta gra pierwsze skrzypce, bo… to od niej z reguły zależy czas na mecie – opowiada Maria Nędza ze Stowarzyszenia „Kościelisko dla Biegaczy”. Tradycyjnie parze w najciekawszym przebraniu zostanie przyznana specjalna nagroda. Znając inwencję i fantazję kościeliszczan, będzie na trasie kolorowo. Wśród wszystkich startujących par zostaną rozlosowane  m.in. zaproszenia na romantyczne kolacje w lokalnych restauracjach.

Informacje praktyczne

Data: 11 lutego 2018 r.
Trasa: Kościelisko-Chotarz (zobacz opis trasy)
Godzina startu: 13:00
Zapisy: on-line do 9 lutego. W dniu zawodów od godz. 11:00 do 12:30 w biurze zawodów przy ul. Nędzy Kubińca kolo numeru 296
Opłata startowa: przy zapisach on-line 50 zł od pary, a w dniu zawodów: 60 zł od pary (30 zł od osoby). Opłatę należy dokonać przy odbiorze numeru startowego gotówką w biurze zawodów.
Nagrody: Niespodzianki dla par na podium. Każda para, która ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal oraz upominek. Dodatkowa nagroda dla pary, która wystąpi w najładniejszym, najciekawszym lun najbardziej oryginalnym przebraniu. Wśród wszystkich startujących par rozlosowane zostaną nagrody.
Regulamin zawodów: zobacz
Szczegółowe informacje: na stronie www.turystykakoscielisko.pl oraz na facebookowym profilu Kościelisko dla biegaczy

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”

  • Data: 11 lutego 2018 r., godz. 13:00
  • Miejsce: Kościelisko-Chotarz
  • Opłata: 50 lub 60 zł
  • Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
  • Szczegółowe informacje http://www.turystykakoscielisko.pl/