tekst: Łucja Łukaszczyk, zdjęcie: archiwum organizatora, opublikowano: 1 lutego 2017 r.

11 lutego (sobota) odbędzie się w Kościelisku Walentynkowy Bieg Narciarski Parami. W trzeciej edycji na poszukujących drugiej połówki czeka wyjątkowa randka w ciemno. 

Wśród zapisanych już par przeważają małżeństwa, choć zgłosił się też team o wdzięcznej nazwie „Kochankowie spod Mogielicy”. Ciekawe, co okaże się bardziej pomocne podczas biegu: małżeńska sztuka codziennych kompromisów czy buzująca namiętność kochanków? A wyzwanie jest spore, bo całą czterokilometrową trasę (start co 15 sekund) para musi przebiec wspólnie, a przynajmniej wystartować razem i razem przekroczyć linię mety. Bieg Walentynkowy to przede wszystkim zabawa, ale jeśli ktoś – tak jak my z mężem – był zawodnikiem, w momencie założenia numeru startowego pojawia się adrenalina i… nie jest łatwo dostosować się do drugiej osoby – opowiada Maria Nędza ze stowarzyszenia „Kościelisko dla Biegaczy”, które organizuje zawody. Pomóc miało związanie się gumową linką. Ta jednak na mrozie zamarzła i każdy niezsynchronizowany ruch wybijał nas wzajemnie z rytmu. Byliśmy chyba jedną z głośniejszych par na trasie – wspomina Maria Nędza. Bieg Walentynkowy bywa jednak też wspaniałą okazją do pokazania uczucia, jak zrobił to pewien pan, w przeddzień zawodów ucząc się biegać na nartach specjalnie dla żony, by mogli razem wystartować w zawodach.

Biegówkowa randka w ciemno

Jeśli ktoś nie ma tyle szczęścia co owa pani i małżonek lub małżonka nie podziela biegówkowej pasji, wciąż może zgłosić się jako „singiel”. Wszystkie pojedyncze zgłoszenia zostaną losowo połączone w pary, ale uwaga – tu decyduje kolejność zgłoszeń, bo regulamin nie dopuszcza startu pary tej samej płci. Kto wie, czy taka biegówkowa randa w ciemno nie zaowocuje płomiennym romansem, zwłaszcza jeśli para wylosuje wspólny weekend w jednym z kościeliszczańskich pensjonatów… Warto pamiętać o tym, że o ostatecznym wyniku decyduje czas pary na mecie, od którego odejmowana jest suma lat obydwu zawodników (1 rok = 1 sekunda). Nawet jeśli mężczyzna jest głową rodziny, w zawodach zazwyczaj kobieta gra pierwsze skrzypce, bo… to od niej z reguły zależy czas na mecie – podsumowuje Maria Nędza.

Informacje praktyczne

Data: 11 lutego 2017 r.
Trasa: Kościelisko-Chotarz (zobacz opis trasy)
Godzina startu: 12:00
Zapisy: on-line do 9 lutego. W dniu zawodów od godz. 10:00 do 11:30 w biurze zawodów przy ul. Nędzy Kubińca kolo nr. 296
Opłata startowa: przy zapisach on-line 50 zł od pary, a w dniu zawodów: 60 zł od pary (30 zł od osoby). Opłatę należy dokonać przy odbiorze numeru startowego gotówką w biurze zawodów.
Nagrody: Niespodzianki dla par na podium. Każda para, która ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal oraz upominek. Dodatkowa nagroda dla pary, która wystąpi w najładniejszym, najciekawszym lun najbardziej oryginalnym przebraniu. Wśród wszystkich startujących par rozlosowane zostaną nagrody.
Regulamin zawodów: zobacz
Szczegółowe informacje: na stronie www.turystykakoscielisko.pl oraz na facebookowym profilu Kościelisko dla biegaczy

Biegówki pod Tatrami objęły zawody patronatem medialnym.

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”

  • Data: 11 lutego 2017 r., godz: 12:00
  • Miejsce: Kościelisko – Chotarz
  • Opłata: 50-60 zł
  • Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko „Kościelisko dla Biegaczy”
  • Szczegółowe informacje: http://www.turystykakoscielisko.pl